Архива на вести за 24 Септември 2018

Од нас зависи дали ќе ја сочуваме одлуката од првиот референдум за Република Македонија во која ќе бидеме свои на своето или правно ќе се укинеме како народ и ...
сите 115 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на денешната прес-конференција изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе да гласа на ...
сите 39 | | | веќе видена

Овен   Овие денови ќе бидете во ситуација да повлекувате правилни потези и да донесувате успешни заклучоци. Занимавајте се со работа поврзана за договори, ...
сите 72 | | | веќе видена

Ниту еден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ. Мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена ...
сите 115 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров, денеска на прес-коференција во Владата на РМ ги дообјасни некои точки од договорот со Грција, ...
сите 39 | | | веќе видена

 Деновиве низ интернетот кружи постојано една смешна сликичка која го опишува измислениот збор Македониофобија, страв дека ќе го поминеш остатокот од животот ...
сите 2 | | | веќе видена

Одговорот на претседателот на државата Ѓорге Иванов дека нема да гласа на референдумот не не изненадува. Да се каже дека не се гласа е срамно бегство од ...
сите 39 | | | веќе видена