Архива на вести за 23 Септември 2018

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019 година, односно МРТВ во име на земјата ќе испрати уметник и песна во Тел Авив, Израел. Македонскиот ...
сите 12 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски, од утре ќе престојува во работна посета на Соединетите Американски Држави, каде ќе учествува на 73-та ...
сите 32 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи коментирајќи ја изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе на референдумот на 30 септември, рече ...
сите 83 | | | веќе видена

Ентони Џошуа со маестралното издание на „Вембли“ уште еднаш докажа дека без конкуренција е најдобар боксер во светот во овој момент, но исто така, со својот ...
сите 25 | | | веќе видена