Се препорачува да се избегнува практикување физичка активност на отворено, а при движење особено да се внимава на лизгави површини . На целото население се ...
сите 8 | | | веќе видена

Ерупцијата на вулканот Килауеа на Хаваи во мај минатата година имаше разорувачки ефекти врз овој остров, каде беа уништени многу домови, но значително се ...
| | веќе видена

На само 20 километри од центарот на Скопје се наоѓа селото Катланово каде што се допираат медитеранската клима од југ и умерената континентална клима од север. ...
сите 2 | | | веќе видена

Шест фотографии биле направени во 1949-та година, и нив на основа на законот за слободно информирање ги објавил универзитетскиот професор Порчер Тејлор повеќе ...
сите 5 | | | веќе видена

Дваесет и пет годишната Долика Васовиќ од Белград ги завршила студиите со просечна оценка 9.93 и како најдобар студент добила понуда за работа на Клиника за ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали сакате да гледате манекенки кои паѓаат на модните писти? Ова е за вас! Никогаш нема да ја разбереме човечката опсесија со гледање на видеа во кои некој ...
сите 2 | | | веќе видена

 „Природата за мене е основното нешто што му треба на човекот за да постигне благосостојба. Природата е запишана во нашата ДНК, а денешниве бетонски џунгли ...
сите 2 | | | веќе видена

Обожавателите останале во шок откако сфатиле дека ликот на Ема од омилената ТВ серија "Пријатели" следната година треба да наполни 18 години. Таа беше ...
сите 2 | | | веќе видена

Имено, тој имал гаража коа никогаш не се користела во точно одредени цели и решил да ја преуреди во мал апартман во кој неговата тешта би можела пристојно да ...
| | веќе видена

Колку пати досега ви се има случено да одите по улица и да се допишувате на вашиот мобилен телефон, или пак да гледате што има ново на социјалните мрежи додека ...
сите 2 | | | веќе видена

Славниот српски кошаркар и функционер во Сакраменто Кингс, Владе Дивац, со Србите во Америка го прославил православниот Божиќ. По традиција, Србите кои се ...
сите 13 | | | веќе видена

next