Адора инженеринг и Фондацијата проф.Д-р Ванчо Чифлиганец со поддршка за образованието


Донирани се 12 нови персонални компјутери и 6 iPad ( ајпади) на неколку училишта во Радовиш да им помогнат на наставниците и на учениците непречено да ја ...
| | веќе видена | слични

Следниот чекор од сетот мерки е карантин, доколку граѓаните не ги почитуваат мерките, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Новите мерки избегнување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Новата учебна година за 840 ученици и 120 наставници во гостиварската гимназија започна без потешкотии. Дали ќе заврши регуларно засега е неизвесно. Од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование со апел до наставниците, учениците и родителите, да се однесуваат одговорно и надвор од училиштата и на работното место. Ова ...
| | веќе видена | слични

Родителите на основците од четврто до девето одделение од Македонска Каменица денес повторно на протест. И покрај заострувањето на здравствените мерки не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адора инженеринг и Фондацијата проф.Д-р Ванчо Чифлиганец со поддршка за образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: