Копенхаген до 2025. година ќе стане првиот јаглеродно неутрален град

2 копии

Данската премиерка Мете Фредериксен најави дека нејзината влада ќе одвои 1,58 милијарда долари за нови климатски иницијативи и со тоа ќе ги исполни барањата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данската либерално-конзервативна партија Венстре и владејачката Фарска унионистичка партија тврдат дека Фарските Острови сè повеќе се притиснати во однос на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарија треба да даде согласност за почетокот на преговорите со Македонија, откако ќе бидат признати објективните историски факти и откако процесот на ...
сите 599 | | | веќе видена

Стефано Чечи голем дел од својот живот мина во потесното друштво на Диего Армандо Марадона, односно беше човек од доверба на легендарниот аргентински фудбалски ...
сите 310 | | | веќе видена

Денеска сме тука во Куманово заедно со општинскиот комитет од Куманово, но се разбира и со многу граѓани што дојдоа денеска да ни укажат дека ова е град хероj, ...
сите 236 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 174 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Копенхаген до 2025. година ќе стане првиот јаглеродно неутрален град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: