Писмените изјави засега единствена гаранција дека странците нема да го шират вирусот низ државата


Злоупотреби на овој протокол досега немало, уверуваат граничните службеници. Како што објаснуваат, во изјавата се наведува времето кога патниците влегле во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

И денеска километарски колони од Срби кои чекаат ред за тестирање за ковид 19 и денеска пред институтот „Торлак“ во Белград. Како што известува РТС, Србите се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со недели наназад пред срскиот Институтот „Торлак“ на Вождовaц од четири часот започнуваат да се формираат километарски редови од луѓе кои доаѓаат да се ...
| | веќе видена | слични

Српските граѓани во повеќекилометарска колона и денеска чекаат пред институтот Торлак во Србија заради правење ПЦР тест за коронавирусот. Не станува збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе неколку недели пред Институтот „Торлак“ на Вождовац веќе околу 4 часот наутро започнува да се формира километарски ред од луѓе кои доаѓаат да се тестираат ...
| | веќе видена | слични

Новите мерки за влез во Србија со задолжителен ПЦР тест, ги спречија граѓаните да патуваат. Намалена фреквенцијата но зголемен метеж, бидејќи патниците повеќе ...
| | веќе видена | слични

Барањата за ПСР-тестови нагло се зголемил во Македонија, откако Србија воведе ваков услов за Македонија, додека други околни земји тоа го воведоа како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 548 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Писмените изјави засега единствена гаранција дека странците нема да го шират вирусот низ државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: