На што да внимавате кога ја преземате WhatsApp преку APK

2 копии

Претседателот на Собранието на Косово, Вјоса Османи, се приклучи на интернет-кампањата во која се бара од компанијата Apple да го внесе името на Косово во ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата од Коронавирусот влијаеше на намалената посета на рестораните и баровите. Со оглед на тоа што голем дел на генерации уживаат преку Интернет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 10 милиони преземања на „App Store“ и тенденција за достигнување на слична бројка и кај корисниците на „Android“ на глобално ниво. Македонската игра ...
| | веќе видена | слични

Секој кој го користи оперативниот систем Android, знае колку е опасно да се инсталираат апликации кои не доаѓаат од официјалната Google Play продавница. Новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корисниците на „WhatsApp“ би требало да бидат свесни за опасноста од ширењето на лажните верзии на оваа популарна апликација. Како што пренесува „Daily ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата ...
сите 342 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 208 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 168 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 198 | | | веќе видена

На редовниот состанок со директорите на кликите и ковид – центрите направивме евалуација на состојбата во однос на хоспитализациите за време на викендот се до ...
сите 544 | | | веќе видена

Жителите од Ново Маало, од викендов масовно собирале потписи за петиција со која бараат Општина Центар и Владата да постапат согласно законите и да овозможат ...
сите 299 | | | веќе видена

Поради пандемијата, повеќе од 35 милиони Италијанци имаа проблеми во лекувањето на други болести и здравствени проблеми кои не се поврзани со коронавирусот, ...
сите 171 | | | веќе видена

Кога Зоран Заев по политичка потреба се згрозува за 27 април, сметам дека е добро да кажам за што вистински треба да се згрози. Заев треба да се згрози за ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На што да внимавате кога ја преземате WhatsApp преку APK

Од:
До кого (е-маил):
Порака: