Светот полуде по македонската игра „Tie Dye“: Се забавуваме додека ја создававме, вели Наум Михајловски, еден од креаторите во студиото „Furious Avocado“

Повеќе од 10 милиони преземања на „App Store“ и тенденција за достигнување на слична бројка и кај корисниците на „Android“ на глобално ниво. Македонската игра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието на Косово, Вјоса Османи, се приклучи на интернет-кампањата во која се бара од компанијата Apple да го внесе името на Косово во ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата од Коронавирусот влијаеше на намалената посета на рестораните и баровите. Со оглед на тоа што голем дел на генерации уживаат преку Интернет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кире Ристевски верува дека Македонија има шанси да ја победи Украина и до крајот да собере доволно бодови за да ја помине групната фаза. Македонија Ристевски ...
сите 467 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 496 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност. Денеска ќе ги утврдиме насоките за улогата на Алијансата во актуелните ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светот полуде по македонската игра „Tie Dye“: Се забавуваме додека ја создававме, вели Наум Михајловски, еден од креаторите во студиото „Furious Avocado“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: