Филипче: ГОБ „8-ми Септември“ наскоро ќе продолжи со работа како што беше претходно организирана

Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од вчерашната бројка на новозаболени од Ковид-19 во земјава, 60 пациенти се од Штип, изјави вчера Министерството за здравство.Половина од новозаболените се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфективното одделение во Штип веќе е исполнето со максималниот капацитет за 55 болни. Вчера во овој град беа регистрирани нови 60 ковид позитивни. Според ...
| | веќе видена | слични

Од петокот и викендов, пред Инфективното одделение во Штип повеќе пациенти кои имале симптоми на коронавирус и упати од матичните доктори чекаат да бидат ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Штип е веќе исполнето со максималниот капацитет за 55 болни, а по вчера регистрираните 60 нови случаи на корона се прават напори да ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во струшката болница од ден во ден сѐ покомплицирана. Секојдневно расте бројот на болни од коронавирус, а интерното одделение е полно до последен ...
| | веќе видена | слични

Болницата троши точно една цистерна течен кислород за неполни два дена што чини 250 илјади денари дневно. Во болницата пред  почетокот на пандемијата трошела ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ако не се намали бројот на пациенти, нашите лекари ќе треба како во војна, да изберат чиј живот да го спасат и кого, за жал, да го отпишат. Поради ненадејниот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство не дава одговор на прашањето какви мерки ќе се преземат за да се намали бројот на заболени деца од коронавирус, кој за неполн месец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: ГОБ „8-ми Септември“ наскоро ќе продолжи со работа како што беше претходно организирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: