СДСМ: ДУИ официјално се откажа од концептот едно општество за сите


ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Луѓето на Истокот на изборите претходно беа под притисок, под закани, под уцени. Посебно земјоделците, работниците. Тоа време е минато. Работниците се наша ...
| | веќе видена | слични

 Работниците се наша светост и ние ќе продолжиме да ги штитиме нивните права. Затоа денес покажавме дека може да имаме повисока минимална плата од 9.000 на ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на листата во ИЕ 3 Почитувани граѓани, почитувани новинари, СДСМ и коалицијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минималната плата беше 9 илјади денари, сега е 14.500, ќе биде 20.000 денари во нашиот следен мандат.  Просечната плата ќе достигне 34.000 до крајот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 271 | | | веќе видена

СДСМ почнува сериозни разговори за формирање стабилно мнозинство и Влада која движи брзо напред по европскиот пат, патот на економијата и правдата, соопштија ...
сите 384 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 281 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шири видео од Бејрут, на кое се гледа како татко се обидува да го заштити и смири синот по огромната експлозија во која загинаа повеќе ...
сите 183 | | | веќе видена

Последниот извештај на Институтот за јавно здравје за неделата од 27.јули до 2.август покажува дека новозаразени граѓани со корона вирусот се регистрирани во ...
сите 617 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 225 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 23 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ДУИ официјално се откажа од концептот едно општество за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: