И партиите сега директно погодени од Ковид-19

-За тоа дали вирусот е вештачки или приореден? -Дали е биолошко оружје? -Колку е овој вирус умен? Дали се крие дури и кај тие што го прележале? -Колку Кина и ...
| | веќе видена | слични

Словенија е првата држава во Европската унија која прогласи победа врз коронавирусот и крај на епидемијата. Големата дисциплина на граѓаните, масовното ...
| | веќе видена | слични

Корона кризата изминатиот период оневозможи да се случуваат настани од јавен и затворен каратктер, како концерти, изложби, семинари, обуки па и семејни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската унија и натаму не е единствена за укинување на забраната на влез од трети земји поради коронавирусот. Еуроњус објави листа на земји на кои ја нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова не е фер и демократска трка и поткупот е брутален со самото тоа што ВМРО-ДПМНЕ по трет пат почнува изборна кампања со комплетно замрзнат имот. Ние не ...
сите 623 | | | веќе видена

Се кројат нови рестриктивни мерки - во пресрет на зимата се стега обрачот околу можноста за влез во угостителски објекти и шопинг центрите. Здравствените ...
сите 90 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 242 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 121 | | | веќе видена

Цените на горивата забележаа скок. Исходот од вчерашната одлука на РКЕ е да поскапат и бензините и дизелот. Цените на бензините од полноќ се зголемија за два ...
сите 54 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување ...
сите 286 | | | веќе видена

Додека кај нас, кога е корона вирусот во прашање, вообичаено „се е под контрола“ поради што сме на второ место во светот по смртност, а денеска Филипче ...
сите 335 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 28 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација. Онаа прва генерација на фудбалери која во Крањ ја совлада ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И партиите сега директно погодени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: