Заев: СДСМ ќе победи со шест до 10 пратеници, ДУИ ќе оди во опозиција


Имер Селмани, поранешен градоначалник, вицепремиер и министер за здравство, важи за првиот политичар Албанец кој ја проби меѓуетничката брана и ги освои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за Косовска телевизија порача дека секој што е против договорот од Преспа и договорот за добрососедство со Бугарија не ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за косовската телевизија „Клан Косова“ најави дека неговата партија ќе го објави кандидатот за премиер на првиот ден од ...
| | веќе видена | слични

Комуникологот Никола Тасев во отвореното студио потенцираше дека ДУИ нема да може да добие премиер албанец доколку само се потпира на гласовите од Албанците и ...
| | веќе видена | слични

Артан не е ниту на листа на кандидати за пратеници, и не може да зборува за тоа што ќе се случи со изборот на премиерот. Вака му реплицираше неговиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: СДСМ ќе победи со шест до 10 пратеници, ДУИ ќе оди во опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: