Границата Канада-САД ќе остане затворена и по 21 јуни


Кампањата „Шпанија со сигурност“ официјално ја отвори шпанскиот крал и кралица во Музејот дел Прадо во Мадрид, само три дена пред Владата да ги отвори своите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За да привлече странски туристи исплашени од коронавирусот, шпанската Влада почна меѓународна кампања за да порача дека е безбедна земја и најави програма од ...
| | веќе видена | слични

Бугарија ги укинува барањата за карантин за пристигнувања од девет европски држави, објави sofiaglobe . На 17 јуни, бугарскиот министер за здравство Кирил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Европските земји почнаа со отворање на своите граници по воспоставените ограничувања за спречување на ширењето на Ковид-19, но кои дестинации им нудат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Границата Канада-САД ќе остане затворена и по 21 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: