Овие европски дестинации се прогласени за најбезбедни за посета за време на Ковид-19


Европските земји почнаа со отворање на своите граници по воспоставените ограничувања за спречување на ширењето на Ковид-19, но кои дестинации им нудат ...
| | веќе видена | слични

Владата на Нов Зеланд се најде на удар на критики откако беше откриено дека повеќе луѓе кои биле пуштени од двонеделен задолжителен карантин не се тестирани ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поради новите случаи на коронавирусот во земјата и регионот, Словенија размислува да воведе некои од рестриктивните мерки за граѓаните и повторно да ги отвори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доколку се утврди дека сте заразени од коронавирус, тогаш останатиот дел од парите ќе бидат потрошени за сместување, храна и лечење. Камбоџа донесе нови ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Словенија е загрижена поради повторното ширење на Ковид-19 во соседна Хрватска, јави дописникот на МИА од Љубљана. И покрај тоа што за Националниот институт за ...
| | веќе видена | слични

Една од најпосетените дестинации во светот, Дубаи, ќе ги отвори своите врати за туристите на 7 јули, но според новите строги правила, пишува „Телеграф“. Дубаи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нов Зеланд ја продолжи забраната за влез на крузери во земјата и ги заостри карантинските мерки за посетителите откако се регистрирани нови случаи на заразени ...
| | веќе видена | слични

Шпанија го одложи отворањето на границата со Португалија до 30 јуни, објави шпанската влада.Границата меѓу двете земји требаше да биде отворена до денеска, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 396 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 205 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 188 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие европски дестинации се прогласени за најбезбедни за посета за време на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: