„Шпанија е безбедна“ - Владата покрена кампања за привлекување туристи

За да привлече странски туристи исплашени од коронавирусот, шпанската Влада почна меѓународна кампања за да порача дека е безбедна земја и најави програма од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велика Британија ќе воспостави „воздушни мостови“ кои ќе овозможат патување без карантин кон попопуларните европски одморалишта, пишуваат британските медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Норвешка, која за брзо време го стави под контрола вирусот, ги игнорираше повиците да ги укине или барем да ги олесни ограничувањата за патување, со што ...
| | веќе видена | слични

Израелските власти ги известија странските авиокомпании дека забраната за влез во земјата на странски државјани, воведена на 18 март за да се спречи ширењето ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Клаус Јоханис нареди строга изолација на почетокот на март за да го спречи ширењето на инфекцијата со коронавирус. Во мај ја укина вонредната ...
| | веќе видена | слични

Повеќето земји од Западна Европа треба да бидат на оваа листа на безбедни земји. Засега се очекува патниците од: Франција, Италија, Шпанија, Грција, Белгија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 363 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 145 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Шпанија е безбедна“ - Владата покрена кампања за привлекување туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: