Границата Канада-САД ќе остане затворена и по 21 јуни


Кампањата „Шпанија со сигурност“ официјално ја отвори шпанскиот крал и кралица во Музејот дел Прадо во Мадрид, само три дена пред Владата да ги отвори своите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За да привлече странски туристи исплашени од коронавирусот, шпанската Влада почна меѓународна кампања за да порача дека е безбедна земја и најави програма од ...
| | веќе видена | слични

Бугарија ги укинува барањата за карантин за пристигнувања од девет европски држави, објави sofiaglobe . На 17 јуни, бугарскиот министер за здравство Кирил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Европските земји почнаа со отворање на своите граници по воспоставените ограничувања за спречување на ширењето на Ковид-19, но кои дестинации им нудат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 568 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират видеа за големиот пожар што ја зафати околината веднаш до Кочани. Граѓаните молат за помош. Велат дека ситуацијата е очајна ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Границата Канада-САД ќе остане затворена и по 21 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: