Странците нема да може да влезат во Австралија до 2021


7 копии

Австралиската војска соопшти дека испраќа илјадници свои припадници на улиците во Мелбурн за да спречи втор бран на инфекција во тоа ново жариште на ...
| | веќе видена | слични

Австралиската војска денеска соопшти дека ќе распореди илјадници свои припадници на улиците во некои градови за да спречи втор бран на зараза на коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Австралија испрати над илјада војници во сојузната држава Викторија по наглиот пораст на бројот на заразени со коронавирус во изминатите денови. Во последните ...
| | веќе видена | слични

Земјите членки на Европската унија треба до утре да донесат одлука дали ќе ги отворат своите граници за посетители од балканските земји поради растот на ...
| | веќе видена | слични

Иако неверојатно добро се справи со ширењето на коронавирусот, Виетнам засега нема намера да ги отвори границите за странските туристи, изјави премиерот Нгујен ...
| | веќе видена | слични

Официјален претставник вклучен во разговорите со членките на ЕУ за тоа кому ќе му биде дозволено да влезе во земјите, поделил нацрт списоци со квалификувани ...
| | веќе видена | слични

До петок 26 јуни земјите членки на ЕУ ќе донесат одлука дали ќе ги отворат границите за граѓани од Балканот, ноне извесно е дали, поради влошената состојба со ...
| | веќе видена | слични

ЕУ разгледува целосна забрана за влез на граѓаните на Соединетите Американски Држави, затоа што веруваат дека Вашингтон не го контролирал соодветно ширењето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

САД нема да бидат вклучени во првата група земји со кои ЕУ повторно ги воведува патувањата поради неуспехот на Вашингтон да ја контролира заразата, се наведува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 340 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странците нема да може да влезат во Австралија до 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: