Повеќе од 150 пациенти чекаат на листите за трансплантација на орган

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
| | веќе видена | слични

Covid-19 нема да исчезне, заразата ќе трае, во одредени периоди ќе експлодира, а докторите стоматолози со нивниот здравствен персонал постануваат ...
| | веќе видена | слични

Задоволство е да се зборува со пет жени одеднаш. Цел оркестар, кој беспрекорно функционира: д-р Маја Мојсова Мијовска, национален координатор за ...
| | веќе видена | слични

Освен редовното миење на рацете, носењето маски, дезинфекцијата на телефони и други контактни површини, препорачувам редовно миење на косата, која е ...
| | веќе видена | слични

 Covid-19 нема да исчезне, заразата ќе трае, во одредени периоди ќе експлодира, а докторите стоматолози со нивниот здравствен персонал постануваат ...
| | веќе видена | слични

Пациентка на возраст од 89 години, која била сместена во Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина, во април се заразила со коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Иако на неколку пати се најавува отворањето на градинките конечниот датум за нивниот почеток со работа се уште е непознат. Во тек е скринингот на вработените ...
| | веќе видена | слични

Проф. Др. Сашко Јовев е кардиохирургот кој го водеше тимот кој ја изврши првата трансплантација на срце во земјава. Тоа, како што вели во интервју за Слободен ...
| | веќе видена | слични

Проблемите со коронавирусот не ги одмина здравствените установи во малите средини на крајниот исток. Здравствениот дом во Делчево и здравствената станица во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 246 | | | веќе видена

Централниот Изборен Штаб на Демократската Унија за Интеграција престојуваше во Општина Струга каде со свои говори се престави Претседателот на партијата, Али ...
сите 135 | | | веќе видена

„Ние сме генерација политичари која храбро и одговорно се зафати да го реши тоа што никој досега не го решил, за да не губиме време. Затоа што оваа земја нема ...
сите 238 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 150 пациенти чекаат на листите за трансплантација на орган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: