Во Германија бројот на невработени се зголеми за 373.000

9 копии

Бројот на невработени во Словенија се зголеми за 19,9 проценти на годишно ниво во април, како резултат на епидемијата на коронавирусот, достигнувајќи рекордно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се зголеми невработеноста во Словенија за 20 отсто. Епидемијата стави барем една третина од производствените и услужните активности на мирување. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Евиденцијата на Агенцијата за вработување покажува дека на крајот на април годинава бројот на невработени лица во земјава изнесува 114.762 што е за 7.030 лица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата постои за граѓаните и во овие услови на криза спроведува такви рестриктивни мерки што ќе дадат импулс на економијата и ќе ја држат пандемијата под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 639 | | | веќе видена

Полицијата уапси 30-годишен скопјанец кој се сомничи за кривично дело-тешка кражба. Според МВР, вчера во 07.30 часот од страна на полициски службеници од СВР ...
сите 343 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Германија бројот на невработени се зголеми за 373.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: