Во Германија бројот на невработени се зголеми за 373.000

9 копии

Бројот на невработени во Словенија се зголеми за 19,9 проценти на годишно ниво во април, како резултат на епидемијата на коронавирусот, достигнувајќи рекордно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се зголеми невработеноста во Словенија за 20 отсто. Епидемијата стави барем една третина од производствените и услужните активности на мирување. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Евиденцијата на Агенцијата за вработување покажува дека на крајот на април годинава бројот на невработени лица во земјава изнесува 114.762 што е за 7.030 лица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата постои за граѓаните и во овие услови на криза спроведува такви рестриктивни мерки што ќе дадат импулс на економијата и ќе ја држат пандемијата под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Германија бројот на невработени се зголеми за 373.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: