За еден месец евидентирани се 8.160 невработени лица


Образовните асистенти кои до средината на март беа ангажирани за работа со деца со посебни потреби во основните училишта во Скопје, останаа без денар во април ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од отпуштените луѓе поради корона кризата два месеца ќе останат без никаква помош од државата, односно најмалку до јуни нема да добијат ниту еден денар. Се ...
| | веќе видена | слични

Речиси 43 милиони Американци би можеле да го загубат здравственото осигурување поради пандемијата на коронавирус, се наведува во новиот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Повикувајќи се на мерка 4 од вториот економски пакет, граѓаните што останале без работа во време на корона-кризата побарале преку Агенцијата за вработување да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Јас само едно ќе кажам, срамота и брука, нели ќе се боревме за живот во Македонија, вели Гордана ЃорѓиевскаСо солзи во очите Гордана Ѓорѓиевска пред камерата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска во интервју за МИА вели дека бројот на невработени во март и април бележи зголемување што беше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројот на невработените лица кои согласно законските прописи се евидентираат во Агенцијата за вработување, во изминатите месеци март и април бележи ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето спроведено во Соединетите Американски Држави покажа дека, поради пандемијата на коронавирусот (Ковид-19), во таа земја секое петто домаќинство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За еден месец евидентирани се 8.160 невработени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: