Од Вимблдон ја предвидоа пандемијата, добиваат отштета од 114 милиони евра!

Неофицијалното тениско светско првенство, како што го нарекуваат Гренд слем турнирот Вимблдон, нема да се игра оваа година, и тоа е првпат по Втората светска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот тенисер, Пабло Карено Буста раскажа како коронавирусот влијае на играчите. – Немав проблеми со парите затоа што заработив доволно пари. Но, јас ...
| | веќе видена | слични

Тони Надал, чичкото на светскиот тенисер Тони Надал изнесе неколку пикантерии од секојдневниот живот на неговиот внук. Рафаел воопшто не размислува за тенисот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал во моментов воопшто не го интересира тенисот. Тренерот на Рафа и чичко, Тони Надал истакна дека шпанскиот тенисер во ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот во прекин се голем број на спортски натпреварувања, а помеѓу нив и тениските настани. Луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што речиси сите тениски турнири се откажани до крајот на годината, организаторите на УС Опен информираат дека овој Грандслем турнир ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 566 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 610 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 347 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Вимблдон ја предвидоа пандемијата, добиваат отштета од 114 милиони евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: