Вкупно 59 пациенти се хоспитализирани на инфективна, 12 од нив со потешка клиничка слика


На Клиниката за инфективни болести се примени девет нови заболени од коронавирус, со што вкупниот број хоспитализирани е 59, 12 се со потешка клиничка слика од ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Со полесна нклиничка слика но сепак на инфективната клиника сместена е мајка од Кочани со нејзиното со четиримесечно бебе од Кочани. Новороденчето е во добра ...
| | веќе видена | слични
6 копии

 Објавено е новото соопштение за последната состојба во земјава со корона вирусот, детали во продолжение... Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови ...
| | веќе видена | слични

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје/Охрид, 9 април 2020 (Inpress) – Според податоците на Институтот за јавно здравје, регистрирани се 72 случаи на заболување меѓу здравствени работници, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од денеска казни за угостителите кои не ги почитуваат протоколите за работа, а кои се однесуваат на заштита на здравјето на граѓаните. Ова го најави Првиот ...
сите 297 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 189 | | | веќе видена

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
сите 482 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Основното јавно обвинителство доставил поднесок со кој бара да се спроведе истрага во Агенцијата за ...
сите 339 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 59 пациенти се хоспитализирани на инфективна, 12 од нив со потешка клиничка слика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: