КОРОНАВИРУСОТ ГО ОДЛОЖИ СУДЕЊЕТО за несреќата во која загина Шабан Шаулиќ

Судскиот процес против Турчинот Алсин Левент, обвинет за предизвикување сериозна сообраќајна несреќа во која загина народниот музичар Шабан Шаулиќ и неговиот ...
| | веќе видена | слични

Пејачот од германската група „Рамштајн“, Тил Линдеман, поради коронавирусот се е болница на Одделение за интензивна нега. Според пишувањата на дневникот ...
| | веќе видена | слични

Пејачот на германската рок-група „Рамштајн“, Тил Линдмен се наоѓа во болница во одделот за интензивна нега поради инфекција со коронавирус.Линдмен бил во ...
| | веќе видена | слични

Пејачот и фронтмен на германскиот бенд „Рамштајн“ Тил Линдеман е позитивен на новиот коронавирус, објавија неколку германски медиуми. 57-годишниот музичар бил ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на германската хеви-метал група „Рамштајн“, Тил Линдеман, се наоѓа во критична состојба, откако бил позитивен на тестот за КОВИД-19 вирусот.По ...
| | веќе видена | слични

Пејачот на „индустриал“ бендот Рамштајн, славниот Тил Линдеман, е позитивен на тестот за коронавирус. Тил Линдеман (57), пејач на легендарната германска група ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот е многу важна статистичка операција за планирање на натамошниот развој на земјата, економски пред се, изјави на денешната прес-конференција портпаролот ...
сите 652 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука, Бирото за развој на образование и членовите на работната група, денес на состанок со универзитетските професори од сите ...
сите 540 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 199 | | | веќе видена

Вчерашното дерби помеѓу Милан и Интер помина во знакот на жестоката расправија која ја имаа Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку. Тој дуел е нешто за што ...
сите 64 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНАВИРУСОТ ГО ОДЛОЖИ СУДЕЊЕТО за несреќата во која загина Шабан Шаулиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: