Фронтменот на „Рамштајн“ позитивен на коронавирус, примен на интензивна нега

Пејачот и фронтмен на германскиот бенд „Рамштајн“ Тил Линдеман е позитивен на новиот коронавирус, објавија неколку германски медиуми. 57-годишниот музичар бил ...
| | веќе видена | слични

Лекарот од Лондон починал во неговиот стан во близина на Берлин, а властите сега се загрижени дека тој можеби  заразил други патници за време на летот од ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

Весникот„Дејли мејл“наведува дека момчето од Лондон починало вчера и оти засега не е познато дали имал и други здравствени проблеми. „За жал умре 13-годишно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лука Ди Никола (19) од Лондон починал од последици на коронавирусот, неколку дена откако лекар му рекол дека „нема причина да биде загрижен“. Лука, родум од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фронтменот на „Рамштајн“ позитивен на коронавирус, примен на интензивна нега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: