Фронтменот на „Рамштајн“ на интензивна нега, бил позитивен на коронавирус

Пејачот на германската рок-група „Рамштајн“, Тил Линдмен се наоѓа во болница во одделот за интензивна нега поради инфекција со коронавирус.Линдмен бил во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

58-годишен германски лекар бил пронајден мртов во неговиот стан, откако не ја почитувал одредбата за самоизолација, бидејќи имал симптоми на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анастасија Петрова (36) е најмладата жртва од корона вирусот во Русија. Петрова била самохрана мајка, а работела како уредник на економски магазин. Таа ...
| | веќе видена | слични

Стјуарт (74) и Адријан (72) живееле во Бојтон Бич, Флорида и биле во пензија. Пред околу три недели, двајцата отишле на лекар затоа што не се чувствувале ...
| | веќе видена | слични

Лекарот од Лондон починал во неговиот стан во близина на Берлин, а властите сега се загрижени дека тој можеби  заразил други патници за време на летот од ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

Весникот„Дејли мејл“наведува дека момчето од Лондон починало вчера и оти засега не е познато дали имал и други здравствени проблеми. „За жал умре 13-годишно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 263 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 174 | | | веќе видена

Мојот став никогаш не бил негативен кон прашањето за премиер Албанец. Мојот став бил дека е тешко изводливо, но е сосема легитимно, вели Насер Зибер во ...
сите 344 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири угостителски објекти кои послужувале гости спротивно на здравствените мерки и протоколи, ...
сите 203 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фронтменот на „Рамштајн“ на интензивна нега, бил позитивен на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: