КОРОНАВИРУСОТ ГО ОДЛОЖИ СУДЕЊЕТО за несреќата во која загина Шабан Шаулиќ

Судскиот процес против Турчинот Алсин Левент, обвинет за предизвикување сериозна сообраќајна несреќа во која загина народниот музичар Шабан Шаулиќ и неговиот ...
| | веќе видена | слични

Рики Мартин и денес е најпродаван музичар од шпанско говорно подрачје во САД, а освен со пеење се занимава и со глума. На музичката сцена како соло изведувач ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Пејачот на германската рок група Рамштајн, Тил Линдеман е заразен со новиот коронавирус и се наоѓа во болница на интензивна нега. Според германскиот весник ...
| | веќе видена | слични

Пејачот од германската група „Рамштајн“, Тил Линдеман, поради коронавирусот се е болница на Одделение за интензивна нега. Според пишувањата на дневникот ...
| | веќе видена | слични

Пејачот на германската рок-група „Рамштајн“, Тил Линдмен се наоѓа во болница во одделот за интензивна нега поради инфекција со коронавирус.Линдмен бил во ...
| | веќе видена | слични

Пејачот и фронтмен на германскиот бенд „Рамштајн“ Тил Линдеман е позитивен на новиот коронавирус, објавија неколку германски медиуми. 57-годишниот музичар бил ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на германската хеви-метал група „Рамштајн“, Тил Линдеман, се наоѓа во критична состојба, откако бил позитивен на тестот за КОВИД-19 вирусот.По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овој момент се изработува решението кое ќе бара законска измена со цел породилното отсуство да се продолжи, затоа што на мајките на кои им завршува во овој ...
сите 748 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 293 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 154 | | | веќе видена

-Медицинскиот персонал немаше заштитна опрема, а ние пациентите немавме ниту сапун, вели жена од Козле во телефонско сведоштво за телевизија Алфа. Ги опишува ...
сите 153 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНАВИРУСОТ ГО ОДЛОЖИ СУДЕЊЕТО за несреќата во која загина Шабан Шаулиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: