Живот по коронавирусот: Што ќе направите прво кога ќе заврши пандемијата?


Нашата земја, како и многу други ширум светот, се справува со пандемијата на Covid-19. Бројот на заразени со новиот коронавирус се зголемува, а повеќето од нас ...
| | веќе видена | слични

Вистинско време е да се преисрашате и да оставите некои работи во минатото. Сертификаниот тренер за живот (лајф коуч) Олесија Кристи откива од кои навики треба ...
| | веќе видена | слични

Најдете време за животот, најдете време да ги славите неговите убавини, а навистина ги има околу нас и тоа во голем број, иако во моментов можеби не изгледа ...
| | веќе видена | слични

Можноста за зараза од ковид 19 вирусот не е единственото нешто за што луѓето се загрижени во моментов. Пандемијата со себе носи и притисок поврзан со работата ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 30 години Мауро Моранди е единствениот жител на прекрасен остров во Средоземното Море. Мауро е сам со своите мисли голем дел од неговиот живот, така ...
| | веќе видена | слични

Меѓу многуте секојдневни проблеми со кои се соочуваат родителите во текот на оваа пандемија, често не се зборува за една особено ранлива група родители, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 182 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 138 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 303 | | | веќе видена

Зоран Заев во три наврати најавуваше кратење на платите на административците. Неговиот план за минимална плата на цел државен апарат од 14.500 денари, наиде на ...
сите 148 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Живот по коронавирусот: Што ќе направите прво кога ќе заврши пандемијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: