Во Црна Гора нови 14 заболени од коронавирус, вкупно 67

Во Црна Гора од вчерашниот пресек, новиот коронавирус е потврден кај уште две лица, со што вкупната бројка на заболени во оваа земја се зголеми на 84. ...
| | веќе видена | слични

Командантот на Морнарицата на армијата на Црна Гора, Веско Томановиќ (46) од Бар вчера поднел оставка на функцијата откако полицијата му поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација. – Полицијата во Бар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во Бар поднесе кривична пријава против командантот на Морнарицата на Војската на Црна Гора, В.Т. (46), поради основано сомнение дека го сторил ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Подгорица ја спровела во карантн А.Ш. (45) која, иако во самоизолација, се обидела да ја напушти Црна Гора. Против неа е поднесена кривична ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот Институт за јавно здравје регистрирал во понеделникто пет нови случаи од зараза со коронавирусот, од кои се три новозаразени лица се поврзани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора нови 14 заболени од коронавирус, вкупно 67

Од:
До кого (е-маил):
Порака: