Во Панама, поради карантинот, еден ден излегуваат мажите , а другиот жените


Почнувајќи од утре, на мажите и жените ќе им биде дозволено да ги напуштат своите домови два часа, и тоа во различни денови. Досега, карантинот не се применува ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Коронавирусот стигна до Појасот Газа, едно од најгусто населените области во светот. Досега се потврдени само десетина случаи на Ковид-19. На крајбрежниот ...
| | веќе видена | слични

Перу е државата во која што има многу излечени и малку заразени луѓе во однос на бројот на население. Првиот заразен пациент со коронавирус Перу го забележал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатата недела малото италијанско село Нерола ненадејно било прогласено за „црвена зона“ откако биле потврдени десетина случаи на коронавирус. Селото веднаш ...
| | веќе видена | слични

Специфичната положба (високо на брдо) жителите на градот Захара де ла Сиера ја користеле како предност пред непријателот. Градот на југот од Шпанија денес, ...
| | веќе видена | слични

Јужноафриканската Република би можела да биде во предност во решавањето на епидемијата во однос на другите земји поради долгогодишната борба со ХИВ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јордан во текот на викендот почнал да користи дронови во борбата против пандемијата на коронавирусот, придружувајќи им се на тој начин на другите земји од ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час во Дубаи е продолжен на 24 часа и тоа на период од две седмици во обидите на тамошните власти да го сузбијат ширењето на коронавирусот. На ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час во Дубаи е продолжен на 24 часа и тоа за период од две недели, бидејќи градот ја продолжува својата програма за санитација заради ширење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 278 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 203 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Панама, поради карантинот, еден ден излегуваат мажите , а другиот жените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: