Ковид-19: Панама ги ограничува движењето според пол


Перу е државата во која што има многу излечени и малку заразени луѓе во однос на бројот на население. Првиот заразен пациент со коронавирус Перу го забележал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатата недела малото италијанско село Нерола ненадејно било прогласено за „црвена зона“ откако биле потврдени десетина случаи на коронавирус. Селото веднаш ...
| | веќе видена | слични

Специфичната положба (високо на брдо) жителите на градот Захара де ла Сиера ја користеле како предност пред непријателот. Градот на југот од Шпанија денес, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јордан во текот на викендот почнал да користи дронови во борбата против пандемијата на коронавирусот, придружувајќи им се на тој начин на другите земји од ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час во Дубаи е продолжен на 24 часа и тоа на период од две седмици во обидите на тамошните власти да го сузбијат ширењето на коронавирусот. На ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час во Дубаи е продолжен на 24 часа и тоа за период од две недели, бидејќи градот ја продолжува својата програма за санитација заради ширење на ...
| | веќе видена | слични

До пред некој ден, Панама се бореше против оваа болест како и сите други, ги затвори границите и училиштата, им забрани на странците да влегуваат во земјата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утврдениот град Захара де ла Сиера во јужниот дел на Шпанија е изграден за низ историјата да се одбрани од непријателот. Маорите и христијаните се бореле за ...
| | веќе видена | слични

Перу почна да спроведува нови строги мерки за да го спречи ширењето на коронавирусот, ограничувајќи го движењето на јавноста кај машкиот и женскиот пол. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 889 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 422 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 68 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 256 | | | веќе видена

Кој е помоќен – државата или верските заедници? Кој треба да сноси одговорност: Религиските заедници секако би требале да сносат морална одговорност во секоја ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19: Панама ги ограничува движењето според пол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: