НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ: Состојба со Ковид-19 во светот до 13 часот


5 копии
3 копии

Со 833 починати во 24 часа, Франција го помина најтешкиот ден од почетокот на пандемијата на коронавирусот. Во Италија бројот на мртви повторно порасна (604 во ...
| | веќе видена | слични

„Денес, нашиот објект во Маторел (Каталонија) не произведува автомобили, туку респиратори кои помагаат при дишењето, како дел од соработката со здравствената ...
| | веќе видена | слични

Бројката од 66.000 починати луѓе од коронавирусот во Велика Британија, според најновото истражување на Институтот за здравствена метрика и евалуација може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на пациенти кои што се наоѓаат на интензивна нега поради коронавирусот првпат се намали во Италија во саботата, со што во таа земја забележаа и најнизок ...
| | веќе видена | слични

Иако имаат се повеќе излечени, Италијанците не можат да се справат со епидемијата. Пред неколку часа, вестите од Италија беа оптимистички. Во текот на минатата ...
| | веќе видена | слични

Додека Британија и Америка почнуваат да прават планови за животот по корона, инспирација може да побараат во европските земји во кои кризата веќе е својот пик. ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци на worldmeters.info (6 април) , во светот се регистрирани 1.284.919 случаи и 70.324 починати. Добрата вест е што опаѓа бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ: Состојба со Ковид-19 во светот до 13 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: