Во пожар изгоре регионалната телевизија „ВИС“ од Струмица

2 копии

По пожарот во кој изгоре опремата и просториите на регионалната ТВ Канал ВИС во зградата од поранешната струмичка касарана, редакцијата времено почна да работи ...
| | веќе видена | слични

Новинарката на ТВ Вис, Сузана Мицева во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за атмосферата во телевизијата откако вчера настана пожар во нивните ...
| | веќе видена | слични

Утрово околу 2 часот по полноќ, од засега сеуште непознати причини, избувна пожар во зграда од поранешната струмичка касарна каде функционираат повеќе приватни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија упатуваат заеднички апел до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Во пожарот кој изби зафатени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Институциите, државата прават се да го обезбедат здравјето на граѓаните, но и да ги ублажат последиците од економската криза.СДСМ како одговорна партија водена ...
сите 335 | | | веќе видена

Уште едно лице вработено на Клиниката за кожни болести во Скопје е позитивно на коронавирусот, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче. Денеска ...
сите 607 | | | веќе видена

Премиерот, Оливер Спасовски, се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации во нашата држава.„На средбата е разговарано за мерките што ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во пожар изгоре регионалната телевизија „ВИС“ од Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: