Се тестира заштитна маска која детектира коронавирус

5 копии

На Британците кои покажуваат „дури и најмали“ знаци на инфекции на респираторниот тракт или температура ќе им биде кажано да се самоизолираат во обид да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Супермаркетите во Велика Британија го ограничија купувањето на одредени артикли за да се спречи нагло празнење на полиците поради паника од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на британската здравствена служба Крис Вити денеска изјави дека ќе биде побарана самоизолација и од лицата кои се со поблаги симптоми на Ковид-19. Тој ...
| | веќе видена | слични

Трката за пронаоѓање на вакцина против корона вирус се продолжува и се проширува, па се чини и дека излегува од контрола. Една лабараторија во Лондон нуди 4000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел да развијат вакцина против коронавирус, британските научници од иновацискиот центар “Queen Mary BioEnterprises” во Вајтчапел, Лондон, дошле до една ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Велика Британија доброволци ќе бидат заразени со форма на коронавирус, во обид што побрзо да се најде вакцина против вирусот, објави САН. Во научната трка ...
| | веќе видена | слични

Примамлива понуда или очајнички потег? Во трката што побрзо да се дојде до вакцина за корона вирусот, лабораторија во Лондон им нуди на доброволци по 4.600 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за животна средина на Велика Британија Џорџ Јустис, рече дека супермаркетите го увериле дека имаат план да се спречи евентуален недостиг од храна ...
| | веќе видена | слични

Триесет и четири нови случаи на заразени од коронавирус се регистрирани во Велика Британија. Со тоа, бројот на заразени лица достигна 85. Здравствените служби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се тестира заштитна маска која детектира коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: