Се тестира заштитна маска која детектира коронавирус

5 копии

На Британците кои покажуваат „дури и најмали“ знаци на инфекции на респираторниот тракт или температура ќе им биде кажано да се самоизолираат во обид да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Супермаркетите во Велика Британија го ограничија купувањето на одредени артикли за да се спречи нагло празнење на полиците поради паника од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на британската здравствена служба Крис Вити денеска изјави дека ќе биде побарана самоизолација и од лицата кои се со поблаги симптоми на Ковид-19. Тој ...
| | веќе видена | слични

Трката за пронаоѓање на вакцина против корона вирус се продолжува и се проширува, па се чини и дека излегува од контрола. Една лабараторија во Лондон нуди 4000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел да развијат вакцина против коронавирус, британските научници од иновацискиот центар “Queen Mary BioEnterprises” во Вајтчапел, Лондон, дошле до една ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Велика Британија доброволци ќе бидат заразени со форма на коронавирус, во обид што побрзо да се најде вакцина против вирусот, објави САН. Во научната трка ...
| | веќе видена | слични

Примамлива понуда или очајнички потег? Во трката што побрзо да се дојде до вакцина за корона вирусот, лабораторија во Лондон им нуди на доброволци по 4.600 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за животна средина на Велика Британија Џорџ Јустис, рече дека супермаркетите го увериле дека имаат план да се спречи евентуален недостиг од храна ...
| | веќе видена | слични

Триесет и четири нови случаи на заразени од коронавирус се регистрирани во Велика Британија. Со тоа, бројот на заразени лица достигна 85. Здравствените служби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека некаде до крајот на летото може да се постигне колективен имунитет имајќи ги предвид сите количини вакцини ...
сите 364 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 320 | | | веќе видена

Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, дадено непосредно пред своето учество на Делфи економскиот форум, што од 10 до 15 мај ќе се одржи во Атина, ...
сите 521 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 200 | | | веќе видена

Согласно законските измени кои треба да се најдат на владина седница, веќе се прецизирани дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг работен ...
сите 115 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се тестира заштитна маска која детектира коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: