Во Велика Британија наскоро во изолација и лицата со лесни симптоми на Ковид-19


Шефот на британската здравствена служба Крис Вити денеска изјави дека ќе биде побарана самоизолација и од лицата кои се со поблаги симптоми на Ковид-19. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Епидемијата на коронавирус во Велика Британија ќе трае до пролетта 2021-ва година, а 7,9 милиони луѓе би можеле да завршат во болница. Ова било кажано на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот министер за здравство Мет Хенкок побара денеска од британската индустрија да почне со производство на важна медицинска опрема, како на пример ...
| | веќе видена | слични

Kризата со коронавирусот во Велика Британија ќе трае до пролетта 2021 година, пишува Гардијан. Документот за јавното здравје, во кој имале увид од Гардијан , ...
| | веќе видена | слични

Владата најави долгорочна изолација на секој над 70-годишна возраст. „Нашата генерација никогаш не била на испит како овој“, рече  министерот за здравство Мет ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија планира на подолг период да ги изолира сите луѓе над 70-годишна возраст со цел да ги заштити од коронавирусот, најави министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Авионите Jet2 на рутата кон Шпанија се свртеа во воздухот и се вратија во Велика Британија, бидејќи авиокомпанијата ги откажа сите летови кон Шпанија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
сите 436 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 655 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 559 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велика Британија наскоро во изолација и лицата со лесни симптоми на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: