КИНА ЈА ПОТРЕСУВА КОРОНАВИРУСОТ: Пекинг прогласи највисоко ниво на закана по здравјето


Во Пекинг денеска е прогласено највисоко ниво на закана по здравјето поради ширењето на коронавирусот, изјави претседателот на Здравствената комисија на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Во Шпанија денес е потврден првиот случај на Корона вирусот на канарскиот остров Ла Гомера, соопштија од шпанското Министерство за здравство. Вирусот бил ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразените во Кина од коронавирусот во саботата по локално време се зголемил на повеќе 11.100 пациенти, а починале 258 луѓе, пренесуваат кинеските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеските научници наводно развиле експресен тест што за помалку од 15 минути може да го открие новиот коронавирус. Руските медиуми пренесуваат дека се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНА ЈА ПОТРЕСУВА КОРОНАВИРУСОТ: Пекинг прогласи највисоко ниво на закана по здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: