Кина развила брз тест за коронавирусот – до резултати за само 15 минути


Кинеските научници наводно развиле експресен тест што за помалку од 15 минути може да го открие новиот коронавирус. Руските медиуми пренесуваат дека се очекува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На социјалните мрежи дел од кинеските компании кои работат по принципот на продажба преку пратки за цел свет веќе јавуваат за намален обем на нарачки заради ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
10 копии

Корона-вирусот се појави во Кина кон крајот на 2019 година и оттогаш постепено зема замав за денеска да претставува закана на светско ниво. Кинезите се под ...
| | веќе видена | слични

Според македонски Пошти, операторот преку кој кај нас стасуваат најголем број од пратките, состојбата со коронавурусот засега не се одразува со обемот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев императивно бара од владата да го суспендира законот со кој државата врши исплата на најголемите партии за нивното годишно ...
сите 363 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 199 | | | веќе видена

Ова на Скопје му покажува дека склучувањето на политички храбри договори со соседите на крајот се исплатува. Но, времето да се стигне до оваа точка исто така ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство, денеска организираше ...
сите 276 | | | веќе видена

Во Иран 300 починати откако пиеле метил алкохол за да се заштитат од коронавирусот Речиси 300 лица починаа, а повеќе од 1.000 се разболеле во Иран откако пиеле ...
сите 419 | | | веќе видена

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев ја потврди катастрофалната кондиција во која се наоѓа буџетот на Република Македонија. Тој го ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина развила брз тест за коронавирусот – до резултати за само 15 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: