Бројот починати од коронавирусот се искачи на 258


5 копии

Близу 35 илјади заразени од коронавирусот во светот. Бројот се уште расте, а се зголемува и бројот на починати. На светската мапа, бројката денеска е 725, а ...
| | веќе видена | слични

Од последици на коронавирусот во Вухан починаа и првиот американски државјанин и еден јапонски државјанин. Во хонг конг досега се регистрирани 26 заболени, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На социјалните мрежи дел од кинеските компании кои работат по принципот на продажба преку пратки за цел свет веќе јавуваат за намален обем на нарачки заради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
сите 387 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 566 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот починати од коронавирусот се искачи на 258

Од:
До кого (е-маил):
Порака: