КИНА ЈА ПОТРЕСУВА КОРОНАВИРУСОТ: Пекинг прогласи највисоко ниво на закана по здравјето


Во Пекинг денеска е прогласено највисоко ниво на закана по здравјето поради ширењето на коронавирусот, изјави претседателот на Здравствената комисија на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Во Шпанија денес е потврден првиот случај на Корона вирусот на канарскиот остров Ла Гомера, соопштија од шпанското Министерство за здравство. Вирусот бил ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразените во Кина од коронавирусот во саботата по локално време се зголемил на повеќе 11.100 пациенти, а починале 258 луѓе, пренесуваат кинеските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеските научници наводно развиле експресен тест што за помалку од 15 минути може да го открие новиот коронавирус. Руските медиуми пренесуваат дека се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 389 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 300 | | | веќе видена

Јавното обвинителство отвори истрага за недостиг од пасоши. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев објави дека досието го доставил до Обвинителството за ...
сите 120 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНА ЈА ПОТРЕСУВА КОРОНАВИРУСОТ: Пекинг прогласи највисоко ниво на закана по здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: