ТИМОТ ВЕЌЕ РАБОТИ: Французите ќе создадат вакцина против коронавирус

3 копии

САД се подготвени да доделат 100 милиони долари помош на Кина и другите земји зафатени од коронавирусот, соопшти денеска американскиот државен секретар Мајк ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави за борбата против епидемијата од новиот сој коронавирус се подготвени да дадат 100 милиони долари за помош на Кина и на другите земји ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците во кинески град Вухан, кој е во центарот на епидемијата со коронавирус, поднесоа патент за постоечки лек на американската компанија „Гилид“ ...
| | веќе видена | слични

Средствата ќе бидат искористени за зајакнување на напорите за откривање, изолирање и лекување на пациентите и развој на вакцини и дијагностика. „Меѓународните ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Русија денеска соопшти дека ќе бидат потребни меѓу осум и 10 месеци за развој на вакцина против коронавирус, изјави рускиот министер за здравство Михаил ...
| | веќе видена | слични

Останато

По вчерашната смрт на пациентката од Струга и нејзиното болничко незгрижување во охридската болница, денеска министерот за здравство Венко Филипче рече дека е ...
сите 226 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 337 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 34 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на денешната прес конференција ја промовираше партиската иницијатива за собирање предлози и идеи од граѓаните ...
сите 231 | | | веќе видена

Во време кога сме соочени со силна здравствена и економска закана, се остваруваат двете најголеми стратешки цели на државата. Нашата држава и официјално стана ...
сите 362 | | | веќе видена

Средства за заштита има доволно. Имавме доволно количина и на маски и на раквици и на заштитна опрема и ги имаме и сега. Факт е дека тие маски, таа заштитна ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТИМОТ ВЕЌЕ РАБОТИ: Французите ќе создадат вакцина против коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: