Заев повика работните групи денеска да почнат преговори за законот за ЈО, Мицкоски бара прво да се прифатат нивните забелешки


Како структурно и системско решение, далеку од рацете на политичарите и во функција на јакнење на независноста и реформите во праводуството и воопшто го оцени ...
| | веќе видена | слични

Утре до 12 часот политичките партии кои имаат забелешки на Предлог-законот за јавно обвинителство треба да поднесат амадмани, по што најверојатно во понеделник ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова која говореше за влијание во правосудството и премолчување на тие моменти се покажа колку правосудниот систем е ...
| | веќе видена | слични

Кога еден обвинител ќе каже дека одреден судија, во случајот Добрила Кацарска влијаела врз предмет, во случајот „Империја“, ова ја покажува состојбата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пупка судство се распупија сите работи. И по однос на сведочењето на Лиле Стефанова од СЈО која кажа дека судија се јавувал за конкретен предмет, не ме ...
| | веќе видена | слични

Стефанова рече дека се пуштале луѓе од притвори поради промена на Уставот, ова за мене говори дека има страшна ситуација. Од старт укажував дека СЈО е ...
| | веќе видена | слични

Судијката Добрила Кацарска го судеше предметот за 27 април. И сега не е само што се случило со овој предмет зошто таа го судела. Тоа покажува каква е судбината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема врска со правото тоа што Лиле Стефанова од Специјалното јавно обвинителство го зборуваше кога велеше дека и кажувале што да работи. Тоа што таа го ...
| | веќе видена | слични

Втора средба за Законот за Јавното обвинителство во поширок формат со претставници на политичките партии и пратеничките групи од Собранието, каде се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во тешка сообраќајка попладнево во Арачиново помеѓу Ауди и мотор Јамаха загина 22-годишно момче додека додека едно лице е потешко повредено. Како што пишува ...
сите 404 | | | веќе видена

Извршителот Мицкоски вечерва призна - најголема негова болка е Законот за Јавно обвинителство кој обезбедува продолжување на сите предмети, кој е темел за ...
сите 87 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев повика работните групи денеска да почнат преговори за законот за ЈО, Мицкоски бара прво да се прифатат нивните забелешки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: