Спасовски: Трипуновски со манири од времето на режимот


3 копии

Нема населено место во Македонија, каде функционерите на СДСМ не ја злоупотребиле својата положба и не овозможиле противправна имотна корист за себе или за ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку Трајан Димковски сака да ги поткупи земјоделците со 60 милиони евра, со пари на земјоделците кои им следуваат согласно закон, а не им биле исплатени ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски денеска одржа прес конференција на која се задржа на ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер во МЗШВ Цветан Трипуновски обвини дека нема населено место во земјава каде функционерите на СДСМ не ја злоупотребуваат својата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев во Македонија донесе режим и корупција. Според листата на „Транспаренси Интернешнл“, Република Македонија се најде на 106-тото место. Македонија е ...
| | веќе видена | слични

– Мајката на градоначалникот на Конче Благој Илиев, Сузанка Илиева која има земено под закуп земјоделско земјиште со вкупна површина од 37,9 хектари земала ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев во Македонија донесе режим и корупција, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Според листата на „Транспаренси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го посетив селото Пчиња во Куманово. Наголемиот проблем на земјоделците од Пчиња им е неправилната распределба на земјоделското земјиште и наводнувањето, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешнава прес-конференција сакам да обелоденам како функционираат кадрите на СДСМ со земјоделското земјиште и како го узурпираат и го делат до луѓе блиски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По сè полошата епидемиолошка состојба во Македонија, целосна мобилизација најавија здравствените власти и во однос на проширување на болничките капацитети, и ...
сите 292 | | | веќе видена

Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
сите 160 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 137 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 72 | | | веќе видена

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
сите 259 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозната ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Трипуновски со манири од времето на режимот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: