Трипуновски: Мајката на градоначалникот на Конче ЗЕМАЛА СУБВЕНЦИИ, А НЕ ПЛАЌАЛА ЗАКУПНИНА за земјата


Нема населено место во Македонија, каде функционерите на СДСМ не ја злоупотребиле својата положба и не овозможиле противправна имотна корист за себе или за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се исплатија близу 255 милиони денари субвенции на 11.828 земјоделци, за мерката за директни плаќања за градинарско производство во контролирани услови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го исполнивме ветувањето, ја резлизиравме мерката „зелена нафта“ за која што се залагавме во претходните 10 години. Преку неа овозможивме 30% поевтина нафта, ...
| | веќе видена | слични

Преку неа овозможивме 30% поевтина нафта, го олеснивме производството и ги намаливме трошоците на земјделците. Оваа година на сметките на 55 илјади земјоделци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Субвенциите за оддржување на лозовите насади се веќе на сметките на лозарите, соопштија денеска од Неготино директорот на Платежната агенција, Николче Бабовски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, заедно со шефот на кабинетот во министерството за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 676 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 187 | | | веќе видена

Потврден коронавирус има кај 570 луѓе во земјава, од кои 239 се од Скопје. По поминати 24 часа, до вчера во 15 часот беше соопштено за 15 новодијагностицирани ...
сите 230 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 140 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

Уредбаta со законска сила за субвенционирање на исплата на придонеси за време на вонредна состојба стапи во сила, а објавен е и образецот за поднесување на ...
сите 359 | | | веќе видена

Во организација на Факултетот за безбедност и Американското катче во Скопје, по повод Денот на НАТО и нашето полноправно членство во Алијансата, денеска ќе се ...
сите 184 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трипуновски: Мајката на градоначалникот на Конче ЗЕМАЛА СУБВЕНЦИИ, А НЕ ПЛАЌАЛА ЗАКУПНИНА за земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: