Трипуновски: Власта има неисплатени субвенции во износ од 100 милиони евра


СДСМ преку Трајан Димковски сака да ги поткупи земјоделците со 60 милиони евра, со пари на земјоделците кои им следуваат согласно закон, а не им биле исплатени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој за дополнителни 15 дена го продолжи рокот за аплицирање за мерката 3 „Инвестиции во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На располагање се нови средства за кофинансирање на веќе набавени пчелини матици и педигрирани чистокрвни или хибридни свињи. Сите сточари кои во период од 1 ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство и директорот на агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за земјоделство, шумaрство и водостопанство, Трајан Димковски, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и ...
| | веќе видена | слични

Оваа 4 километарка патека покрај за пешачење ќе се користи и за други рекреативни цели... „Станува збор за еден крупен проект со големо значење за општина ...
| | веќе видена | слични

Пешачка патека во должина од четири километри од денеска започна да се гради од селото Ваташа до Моклиште. Жителите на Ваташа, но и кавадарчани ќе добијат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека е сериозно загрижен дека земјата е пред прагот на најголемата економска криза од нејзиното осамостојување ...
сите 359 | | | веќе видена

-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
сите 123 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 178 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 392 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 315 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. – Изминатово деноноќие, во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трипуновски: Власта има неисплатени субвенции во износ од 100 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: