ВМРО-ДПМНЕ: Заев во Македонија донесе режим и корупција, тој заедно со Спасовски го штитат криминалот во државата


Зоран Заев во Македонија донесе режим и корупција, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Според листата на „Транспаренси ...
| | веќе видена | слични

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата „Само вистина“, вели дека промената на уставното име, односно потпишувањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
7 копии

СДСМ и Заев на криминалците им дадоа закрила и дозвола да царуваат со улиците во Република Македонија. Откако СДСМ дојде на власт целосно се наруши безбедноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти на денот: 1. СДСМ да не бега од нов закон за Јавно обвинителство. Неопходен е нов закон со усвоени забелешки од страна на експертите. 2. Бескрупулозниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера беше стрелано кон полицаец на должност во Велес од лице што било дел од ослободените криминалци со Законот за амнестијата, што го донесе СДСМ пред две ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните и полициските службеници ја плаќаат сметката за коалицијата помеѓу Зоран Заев и подземјето во Република Македонија. Вчера беше стрелано кон полицаец ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Очигледен е стравот на СДСМ од претстојниот пораз на парламентарните избори. Секој ден на виделина излегуваат криминалите, корупцијата и неспособноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашната смрт на пациентката од Струга и нејзиното болничко незгрижување во охридската болница, денеска министерот за здравство Венко Филипче рече дека е ...
сите 226 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 337 | | | веќе видена

Градоначалникот Велес, Аце Коцевски и неговото семејство се негативни за тестото „Крус вирус“. „Драги фб пријателки и пријатели, Ве известувам дека според ...
сите 145 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на денешната прес конференција ја промовираше партиската иницијатива за собирање предлози и идеи од граѓаните ...
сите 231 | | | веќе видена

Во време кога сме соочени со силна здравствена и економска закана, се остваруваат двете најголеми стратешки цели на државата. Нашата држава и официјално стана ...
сите 422 | | | веќе видена

„Клиничката слика и начинот на влошување е најтешката форма која е опишана во литературата, клиничка слика со крварење и распад на белите дробови, најтешка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев во Македонија донесе режим и корупција, тој заедно со Спасовски го штитат криминалот во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: