ВМРО-ДПМНЕ: Дудуш опоменат за тепањето, СДСМ ќе залажува граѓани дека се угледни, економијата и стопанството тонат...


2 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
| | веќе видена | слични

- Господине Трајковски точно ли е обвинението дека сте продавале полициски информации за мигранти? Поранешниот началник на штипската полиција, а сега советник ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Криминалци сакаат да бидат советувани од криминалци за поефикасно да можат да го заобиколуваат законот. Само вака може да се толкува одлуката лице осомничено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти на денот: 1.Од понеделник ВМРО-ДПМНЕ излегува на терен, започнува кампањата ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”. Ќе се посети секое семејство, секој дом. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Лица поврзани со СДСМ осомничени за тежок криминал, наместо да се соочат со правдата, добиваат награди. Последниот пример е прераспределувањето на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 482 | | | веќе видена

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 206 | | | веќе видена

Здравствените власти бараат одложување на сите јавни собири и манифестации во следниот период како превенција од корона вирусот. За нивното барање, на вонредна ...
сите 584 | | | веќе видена

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања кои ...
сите 138 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Милион и триста илјади гледачи значи дека не може да гледаат ништо. Кабелските оператори се сериозни дека не сакаат да емитуваат. Тоа значи дека и МТВ нема да ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Дудуш опоменат за тепањето, СДСМ ќе залажува граѓани дека се угледни, економијата и стопанството тонат...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: