Трамп: Моите демократски ривали се сојузници на иранските власти


5 копии
3 копии

Новиот командант на елитните сили на Кудс, Исмаил Кајани изјавил дека САД го убиле неговиот претходник Касеми Сулејмани „кукавички“ и ветил дека „машки“ ќе го ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ирански пратеник понудил награда од три милиони долари на “оној кој ќе го убие американскиот претседател Доналд Трамп“, пренесуваат од иранската полуофицијална ...
| | веќе видена | слични

-Во име на народот на провинцијата Керман ќе платиме три милиони долари награда во готово на оној кој ќе го убие Трамп“, изјави пред пратениците во иранскиот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот историчарот Кристофер Нејринг во интервју за „Дојче веле“ тврди дека оперативци ангажирани од држави како САД, Русија или Израел често убиваат лица ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Одборот за надворешни работи на Претставничкиот дом на Конгресот на САД испрати обврзувачки повик до државниот секретар Мајк Помпео за сослушување за наредбата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Моите демократски ривали се сојузници на иранските власти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: