Македонија на дното по квалитет на живот во регионот


СДСМ континуирано ги лаже и манипулира граѓаните. Нема ништо од ветувањата за 500 евра плата. Додека обичниот граѓанин едвај врзува крај со крај, СДСМ ги ...
| | веќе видена | слични

Нашата земја има висока младинска невработеност. Економскиот магазин Економист пишува дека Македонија е трета земја во светот по невработеност на младите. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија и понатаму е на последните места во регионот според индексот на човеков развој. Нашата земја е рангирана на лошата 82-ра позиција во извештајот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поразителна е статистиката која вчера ја објави еминентниот економски магазин „Економист“, според која нашата земја се наоѓа на третото место во светот според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ова е вистината за Македонија која нема да ја видите во скапите спотови на СДСМ. Со Заев, Македонија е на дното на листата на земји со еднаков развој и меѓу ...
| | веќе видена | слични

Поразувачки се бројките од новиот извештај на УНДП за индексот на човеков развој. Македонија е рангирана на 82-тата позиција за нееднаквиот развој во 2019 ...
| | веќе видена | слични

Германија, Шведска, Белгија, Швајцарија не се единствените ветени земји за младите од Македонија. Македоноската младина може да си ја побара среќата и да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 409 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на дното по квалитет на живот во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: