ВМРО-ДПМНЕ: Домашното стопанство функционира на помошни апарати

Сите економски показатели се доказ дека реформите на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија се на прав пат, , рече на прес конференција на ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика повторно објави поразителни бројки за сиромаштијата. Македонија во 2018 година, според нивото на сиромаштија, се подобри во однос ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Дарко Каевски од СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека министерот Спасовски во изминатиот период излезе со прес конференција со сите детали за ...
сите 409 | | | веќе видена

Две илјади кинески вакцини од прозиводителот „Синофарм“ пристигнаа на аеродомот во Софија и до вечер ќе пристигнат во нашата земја, објави попладнево на својот ...
сите 448 | | | веќе видена

Оваа афера е сигурно една од најголемите што се случила од осамостојување на Македонија. Власта сака да ја минимизира да ја сведе во рамки на некаква ...
сите 210 | | | веќе видена

Нема решение за цените на тестирањата во приватните лаборатории. Од среда продолжува вакцинацијата на населението, границата се спушта на 70 години. Од ...
сите 248 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Домашното стопанство функционира на помошни апарати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: